Вчителі важливі!??? Зустріч з очільником МОН

На освітньому фестивалі був присутній Міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Він рнозповів про що очікувать ….

Міністерство освіти і науки впроваджує шість реформ для модернізації навчання на всіх рівнях, а також реформи з євроінтеграції, цифровізації та у питанні оплати праці вчителів. Як повідомив кореспондент Укрінформу, про це заявив міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час фестивалю «Вчителі майбутнього», що відбувся у Львові.
– Коли наша команда заходила в уряд, нам було поставлене завдання за два місяці зробити дизайн проєкту реформування освіти, тобто візійні моменти. Ми це зробили. А тепер починається стадія «Б» – втілення проєкту. Із 22 червня ми активно розпочинаємо цю роботу, бо отримали схвалення від Президента, і стартуємо із Офісом впровадження, який буде мати багато груп із залученням експертів з педагогічного кола… Сьогодні ми говоримо про шість реформ: дошкілля, школа, старша школа і профтех, виші та наука і позашкілля, а також три наслідкові реформи: євроінтеграція, цифровізація і заробітна плата. Ось такий виклик стоїть перед нами, – сказав Оксен Лісовий.
Він наголосив, що основна робота проводитиметься з освітніми колами.
– Наш проєкт пройшов погодження на рівні політиків. Тепер ми вже маємо політичну волю, підтримку, гроші. Ми вже можемо говорити про конкуретні зарплати, щоб відстоювати нашого вчителя, щоб він повернувся назад чи то з Польщі, чи з Німеччини, бо тут йому буде вигідніше, – сказав міністр.
За його словами, децентралізація додала значних ресурсів громадам, і є можливість їх залучати у реалізації зазначених рішень.
– Багато громад мають професійний бюджет. І наше завдання – знайти комплексні рішення з органами місцевої влади, щоб скомбінувати, додавши туди державні кошти, фінансування від міжнародних партнерів, скерувати на розвиток освіти, – зазначив очільник МОН.
Водночас він наголосив, що освіта буде серед ключових пріоритетів після перемоги.
– Звичайно, ми спочатку мусимо виграти війну, і ми це зробимо, бо докладаємо для цього максимуму зусиль. Але нашою справжньою, остаточною перемогою буде, якщо ми виграємо освіту. Тоді ми виграємо завтрашній день і переможемо остаточно. І тоді ми зможемо сформувати стійке демократичне і вільне суспільство, базоване на сталих цінностях, які є основою будь-якої розвиненої країни. На цінностях правди, свободи, доброчесності, гідності людини, – сказав Оксен Лісовий. 

Опубліковано у Uncategorized. Додати до закладок постійне посилання.