Іноземні мови в НУШ
Для підтримки реформи Нової української школи у галузі сучасних іноземних мов в Україні у 2016 році створено Координаційний комітет з підтримки вчителів сучасних іноземних мов. До складу Комітету входять представники Британської Ради (http://www.britishcouncil.org/about ), Французького Інституту в Україні та Goethe-Institut в Україні під головуванням Міністерства освіти і науки України.
Головною метою Комітету є надання консультацій, проведення вебінарів, семінарів, курсів професійного розвитку для вчителів та викладачів сучасних іноземних мов (СІМ), методистів обласних закладів післядипломної педагогічної освіти та особам, відповідальним за прийняття рішень.
Результатами співпраці координаційного комітету є:
- очні курси професійної майстерності для вчителів сучасних іноземних мов, у яких взяли участь близько 20000 вчителів;
- онлайн навчання 1730 вчителів;
- підготовка 267 тренерів для вчителів, які регулярно проводять тренінги для вчителів своєї області та допомагають їм покращувати свої вміння навчання іноземним мовам;
- підготовка методистів іноземних мов ОІППО, важлива роль яких полягала і полягає в організації та проведенні масового каскадного навчання для всіх вчителів СІМ. Саме ці вчителі почали навчання дітей у початковій школі у вересні 2018 року;
- можливості для вчителів, тьюторів, тренерів, мультиплікаторів та методистів спілкуватися та обмінюватися досвідом в онлайн мережах професійних вчительських спільнот;
- онлайн-платформи для вчителів: платформа НУШ Платформа навчання вчителів англійської мови (nus-english.com.ua) для вчителів англійської мови, IFprofs для вчителів французької мови, платформа для вчителів німецької мови у початковій школі https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/kum/dfk/dgr.html . На онлайн-платформі «Німецька у початковій школі» від Goethe-Institut в Україні Ви знайдете добірку матеріалів, які допоможуть Вам наповнити Ваші заняття ігровими формами. Відповідно до критеріїв «Нової української школи» Ви урізноманітните свої уроки піснями, іграми, дитячими книжками, експериментами та іншим цікавими матеріалами.
Окрім цього на онлайн-платформі Ви знайдете інформацію щодо дидактико-методичних принципів раннього вивчення іноземних мов.
Кожна платформа містить навчальні та дидактичні матеріали. Вчителі також мають доступ до безкоштовних онлайн-ресурсів, які вони можуть знайти на веб-сайтах.
Корисні посилання
https://nus.org.ua/view/yak-navchaty-uchniv-novyh-inozemnyh-sliv-za-dopomogoyu-metodu-klasteryzatsiyi-pershyj-etap/ ( для обох мов)
Для вчителів англійської мови:
https://www.facebook.com/Ukrainian-English-Language-Teacher-Learning-Platform-221371372013940/
https://www.facebook.com/BritishCouncilUkraine/
https://www.facebook.com/nus.org.ua/
https://www.facebook.com/CambridgeEnglishUkraine/
https://www.facebook.com/CambridgeUniversityPressUkraine/?ref=bookmarks
Для вчителів німецької мови:
http://www.facebook.com/goetheinstitut.deutsch
https://www.youtube.com/user/goetheinstitut
https://www.tiktok.com/@goetheinstitut.deutsch?lang=de-DE
https://www.facebook.com/goetheinstitut
https://www.instagram.com/goetheinstitut.deutsch/?hl=en