Вчителю хімії

Програми:

  • – 9 класи – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Хімія. 7 –9 класи, затверджена наказом МОН України від 07.06.2017 № 804. Програму розміщено на офіційному вебсайті Міністерства (https://goo.gl/GDh9gC).
  • – 9 класи з поглибленим вивченням хімії – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням хімії, затверджена наказом МОН України від 17.07.2015 № 983. Програму розміщено на офіційному вебсайті Міністерства (https://goo.gl/GDh9gC).

           10– 11 класи:

Програма з хімії для 10 – 11 класів закладів загальної середньої освіти. Рівень стандарту (затверджена наказом МОН України від 23.10.2017 № 1407), розміщена на офіційному вебсайті Міністерства (https://goo.gl/fwh2BR);

Програма з хімії для 10 – 11 класів закладів загальної середньої освіти. Профільний рівень (затверджена наказом МОН України від 23.10.2017 № 1407), розміщена на офіційному вебсайті Міністерства (https://goo.gl/fwh2BR).

Підручники:

електронні версії підручників з хімії для 7 – 11 класів закладів загальної середньої освіти розміщені в електронній бібліотеці ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (https://lib.imzo.gov.ua/).

Корисні інтернет-ресурси для вчителів хімії

1. “Хімічний світ” – хімічний інформаційний портал, що створений для надання пошукачам оперативної інформації щодо їх запитів у сфері хімічної науки. Основний напрям: хімія палива та вуглецевих матеріалів, хімія фулеренів та нанотрубок, хімія періодичних елементів.

Перехід за посиланням: https://chemworld.com.ua

2. “Періодична таблиця від TED-ED: таблиця Менделєєва” – таблиця хімічних елементів, зміст якої представлений у форматі навчальних відеороликів. В кожному з них не лише розповідається про основні властивості хімічних елементів, але і демонструються різноманітні хімічні реакції з їх участю. Хоча відео англійською, але за бажанням можна додати титри українською чи російською. Цей сервіс передбачено загальними налаштуваннями Youtube. Для його активації необхідно натиснути на значок Субтитри у правому нижньому куті, а далі обрати відповідну мову у Налаштуваннях (переклад –  потрібна мова). Проект було впроваджено у 2014 році командою TED-Ed спільно з Бреді Хераном, автором популярного Youtube-каналу Numberphile, на якому публікуються пізнавальні відео з математики. Вибравши будь-який елемент з таблиці Менделєєва, перегляньте на уроці навчальне відео про його властивості. Елементи з таблиці можна групувати за окремими ознаками (рідкоземельні метали, благородні гази, галогени, неметали тощо).

Перехід за посиланням: http://ed.ted.com/periodic-videos

3. “Mozaik Education” – інтернет-сервіс, що забезпечує інтерактивне навчання і на даний момент займає перше місце в Україні серед подібних собі. Його основна складова – mozaBook урізноманітнює інструментарій шкільних уроків численними ілюстраційними, анімаційними та творчими презентаційними можливостями. Видовищні інтерактивні елементи й вбудовані додатки сприяють розвитку навичок, полегшують проведення дослідів, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають в легкому засвоєнні навчального матеріалу. Незамінний інструмент для вашого STEAM проєкту. Даний інтерактив розрахований на велику кількість предметів, в тому числі й хімія. Підтримує велику кількість мов, серед яких є українська мова.

Перехід за посиланням: https://www.mozaweb.com/uk/

4. “MEL Chemistry” – один з найкращих мобільних застосунків, що призначений для візуалізації молекул. Їх можна розглядати під будь-яким кутом на звичайному екрані чи за допомогою окулярів віртуальної реальності. Це спрощує розуміння сутності хімічних експериментів та влаштування речовини. Проект було розроблено в 2011 російським програмістом Василем Філіповим, тому інтерфейс додатку російською мовою. MEL Chemistry можна широко залучати на уроках для візуалізації сенсу хімічних реакцій на молекулярному рівні. Наразі у додатку містяться 3D моделі понад 80 речовин та ряд хімічних експериментів з поясненням. Віртуальних 3D моделей речовин можна буквально торкнутися. Функціонал застосунку дозволяє вільно їх обертати під будь-яким кутом, відображуючи співвідношення розмірів атомів, а також показує хімічну формулу та тип зв’язків між атомами.

MEL Chemistry включає відео з демонстрацією ряду хімічних експериментів з такими поясненнями:

  • детальна покрокова інструкція;
  • правила безпеки та утилізації;
  • цікаві наукові факти;
  • пояснення наукової складової експерименту.

Перехід за посиланням: https://melscience.com/RU-ru/

5. “New Generation” – це лабораторія освітньо-розважального контенту. Ми об’єднали люблячих батьків, молодих вчених, креативних педагогів і сотні маленьких експериментаторів. Наша мета проста – дитячий захват від занять і пізнання нового!  Приводьте юних дослідників в Центр New Generation в Києві або запустіть наші курси у себе в місті! Курс “Крута наука” представлений в Україні, Казахстані та Узбекистані!”. ФІльми, які змусять полюбити хімію.

Перехід за посиланням: https://www.facebook.com/ngeducation/posts/2617216481896986

6. “Готові шкільні презентації на будь-який смак та тему” – На порталі представлені тисячі унікальних авторських презентацій з будь-яких предметів, які широко і яскраво представляють обрану Вами тему. Усі презентації створені у програмі Power Point та доступні на будь-якому комп’ютері.

Перехід за посиланням: https://gdz4you.com/prezentaciyi/himiya/

7. Сайт для вчителів хімії міста Києва http://chemists.ippo.kubg.edu.ua/

8. Гіпермарнет Знань. Хімія.

https://edufuture.biz/index.php?title=%D0%A5%D1%96%D0%BC%D1%96%D1%8F

WEB – РЕСУРСИ вчителю хімії

  • Стандартні уроки і уроки підвищеного стандарту у спеціальному розділі Хімія:

http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%A5%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%8F

  • Підручники, методичні розробки уроків та навчальних матеріалів (презентації, шпаргалки, домашні завдання) з хімії українською мовою:

http://school.xvatit.com/index.php?title=%D0%A5%D1%96%D0%BC%D1%96%D1%8F

  • Сайт вчителя хімії та біології

http://inn.ucoz.ru/

  • Сайт організаторів всеукраїнського турніру юних хіміків з інформацією про всі турніри, починаючи з 1994 року.

http://chemturnir.org.ua/index_u.htm

  • хімічні досліди англійською мовою

https://www.youtube.com/user/periodicvideos/videos

  • 30 YouTube-каналів про ідеї, науку і нові технології українською мовою

https://www.the-village.com.ua/village/knowledge/knowledge-guide/269197-30-youtube-kanaliv-pro-ideyi-nauku-i-novi-tehnologiyi

  • Канал українською мовою. Тут багато відео на тему біології, хімії, фізики, астрономії та математики. Канал буде цікавий як дорослим, так і дітям, бо відповідає на питання як діють вакцини, як з’являється дощ, що таке глобальне потепління, як утворюються смерчі, звідки з’явилися гени та ще багато чого цікавого.

ttps://www.coca-colaukraine.com/stories/ukrainina-youtube-channels

  • 10 YouTube- каналів які розповідають про науку українською мовою

https://life.pravda.com.ua/society/2017/11/26/227624/

  • YouTube- канали для школярів. Тут ви знайдете перекладені та озвучені українською мовою відеоролики на різноманітні освітні та науково-популярні теми з географії, біології, математики, астрономії, хімії, фізики.

https://evahappyma.com.ua/top-osvitnih-kanaliv-youtube-dlya-shkolyariv/